Į pradinį puslapį / Skip Navigation LinksNaujienos / COWI Traffic days 2015

COWI Traffic days 2015

Nuotrauka: cowi

COWI grupės įmonės organizuoja kasmetinį renginį "COWI Traffic Days". Jose dalyvauja COWI grupės įmonių specialistai, atsakingi už miestų transporto infrastruktūros planavimą ir projektavimą.

Šių metų renginys buvo suorganizuotas 2015 rugsėjo 25 – 26 dienomis ir vyko Lietuvoje. Renginyje dalyvavo 41 specialistas iš Danijos, Švedijos, Norvegijos, Serbijos, Vokietijos ir Lietuvos. Renginys organizuojamas nuo 2005 metų aplankė jau per 7 skirtingas šalis.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, dviejų dienų trukmės renginyje buvo sprendžiamos aktualios problemos susijusios su konkrečiais COWI grupės įmonių vykdomais projektais. Šių metų renginio organizatorius buvo COWI Norvegija. Renginio metu buvo analizuojami skirtingi miestų planavimo ir infrastruktūros projektai, ieškant geriausių sprendimų, pasitelkiant skirtingus transporto sričių specialistus – miestų, gatvių bei dviračių takų planuotojus ir projektuotojus, tramvajaus, metro, geležinkelio linijų, eismo saugumo bei modeliavimo specialistus. Šiame, kasmet daug dėmesio sulaukiančiame renginyje dalyvavo ir COWI Lietuva specialistai, prisidėdami eismo planavimo bei eismo saugumo klausimais.

Renginio darbinė sesija buvo suskirstytas į keturias grupes, kurios nagrinėjo ir sprendė aktualius skirtingų projektų klausimus bei problemas.

Didelė dalis dalyvių buvo sutelkti sprendžiant esamų tramvajaus linijų modernizavimo bei naujų įrengimo galimybes Oslo miesto centre užtikrinant sklandesnį bei saugesnį eismą. Sutalpinti naują tramvajaus liniją kartu su esama infrastruktūra neturint galimybės plėstis – iššūkis kuris buvo išspręstas dalyvavusių inžinierių.

Bergeno mieste projektuotas papildomas tramvajaus linijas buvo susidurta su centrinio terminalo bei jo prieigų projektavimo miesto centre problemomis. Transporto planavimo specialistai, turėjo išspręsti optimalų keleivių terminalo išdėstymą mieste, numatyti pėsčiųjų, dviratininkų patekimą, miesto viešojo transporto įsiliejimą į naują sistemą, tuo pačiu metu užtikrinant geras automobilių eismo sąlygas.

Tuo pat metu, kita dalis inžinierių ieškojo geriausio sprendimo Kolbotn miestui, turinčiam didelių problemų su esamu transporto tinklu, kurio visi dalyviai kenčia nuo geležinkelio linijos, kertančios miestą. Miesto susisiekimas tarp skirtingų jo dalių tampa vis komplikuotesnis didėjant transporto srautams. Geriausio sprendimo ieškojo COWI inžinieriai turintys daug patirties planavimo srityje.

Ketvirta darbinė sesija apėmė projektų susijusių su visuomeniniu transportu ekonominio naudingumo vertinimą. Šioje sesijoje buvo nagrinėjama kaip numatomas projektas įtakos visuomenę, aplinką, kokios bus jo pasekmės ir kaip jas vertinti ne tik finansine bet ir kitais visuomeniniais, ekologiniais, sveikatingumo aspektais.

Tai kad šis renginys vyko Lietuvoje bei COWI Lietuva specialistų įtraukimas parodo, kad COWI, kaip vienalytė organizacija vertina kiekvienos savo dukterinės-regioninės įmonės svarbą. Toks specialistų įtraukimas skatina glaudesnį bendradarbiavimą tarp COWI grupės padalinių viduje, ugdo ir kelia specialistų kompetenciją, sudaro palankesnes sąlygas specialistų įtraukimui į projektus skirtingose šalyse.

COWI įmonių grupės transporto planavimo specialistai neplanuoja sustoti ir jau pradėtas organizuoti 2016 metų renginys ir kurį kuruos COWI Danija.

PASKUTINIS ATNAUJINIMAS: 13.10.2017